INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Gara për Prokurorin e Përgjithshëm, aplikimet çelen më 19 Mars

Gara për Prokurorin e Përgjithshëm, aplikimet çelen më 19 Mars

Publikuar më: 14:26 01-02-2019

Më 19 mars do të hapet gara për Prokurorin e Përgjithshëm. Lajmi u bë i ditur nga kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi.

Duke komentuar reth anëtarit të KLP, Bujar Sheshi Ibrahimi tha se  KLP ishte në pritje të shterimit të procedurave hetimore për Bujar Sheshin.

Nga ana e tij Ambasadori i BE-së Luigi Soreca i bëri apel prokurorëve që të aplikojnë për të qenë pjesë e strukturës së Prokurorisë së Posaçme SPAK.

Deri tani janë 11 kandiadtura për SPAK ndërkohë që janë dhe 7 ditë kohë, 3 të fundit janë

1. Arben Kraja- nga Prokuroria e Pergjithshme

2.Vladimir Mara- nga Krimet e Renda

3. Dritan Prençi-nga Krimet e Renda

Article Logic
Execution time: 0.010096073150635