INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Firmoset udhëzimi/Ja kur do të nisë viti i ri shkollor

Firmoset udhëzimi/Ja kur do të nisë viti i ri shkollor

Publikuar më: 17:10 16-07-2019

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini dhe ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, prej nga varet arsimi profesional, kanë firmosur udhëzimin për vitin e ri shkollor.

Viti i ri shkollor 2019-2020 për sistemin e arsimit parauniversitar në mbarë vendin do të nisë në 16 shtator 2019.

Ndërsa programi për këtë vit shkollor zgjat deri në 12 qershor të vitit 2020.

 

Article Logic
Execution time: 0.0035340785980225