INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Fakte të çuditshme që nuk i dimë për Princeshat e Disney

Fakte të çuditshme që nuk i dimë për Princeshat e Disney

Publikuar më: 09:29 23-09-2022

Princeshat e Disney janë rritur dhe vazhdojnë të rriten breza e breza dhe janë të preferuarat e vajzave të vogla.

Megjithatë, ka pak sekrete rreth tyre që shumë nuk i dinë deri më sot.

Borëbardha është vetëm 14 vjeç!
Elsa është e vetmja princeshë që nuk është adoleshente.
Mulan u bazua në një luftëtar legjendar kinez.
Hirushja kishte veshur një mantel të madhësisë 37.
Jasmine dhe Mulan ishin të vetmet heroina që mbanin pantallona.
Mulan është mëngjarashe.
Fustani i Hirushes kur ajo transformon zanën, ishte Walt Disney.
Pocahontas-i i preferuar kishte më shumë se një interes dashurie.
Flokët e Rapunzelit, nëse shpaloseshin, ishin 21 metra të gjatë.

Article Logic
Execution time: 0.003148078918457