INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E humbët? Ja si u duk hëna gjatë eklipsit të pjesshëm [FOTO]

E humbët? Ja si u duk hëna gjatë eklipsit të pjesshëm [FOTO]

Publikuar më: 10:59 17-07-2019

Të gjithë ata që janë të apasionuar pas fenomeneve qiellore, mbrëmjen e djeshme kanë mundur të shijojnë eklipsin e pjesshëm hënor që përkonte dhe me 50 vjetorin e zbritjes së njeriut në hënë.

Eklipsi i pjesshëm hënor zgjati disa orë ndërsa më i dukshëm ishte nga ora 22 e 30 deri në orën 2 të mëngjesit.

Fenomeni ofroi pamje unike në disa shtete. Nëse e keni humbur fotot e mëposhtme dëshmojnë momentin sesi hëna u duk në disa shtete si në Itali, Greqi, Zvicër, Brazil.

Ndërsa për të parë eklipsin e plotë hënor tashmë duhet të prisni majin e vitit 2022.

venecia.PNG

Venecia

zvicer.PNG

Zvicër

greqi.PNG

Greqi

brazil.PNG

Brazil

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.014081001281738
    array(1) { ["section"]=> string(63) "e-humbet-ja-si-u-duk-hena-gjate-eklipsit-te-pjesshem-foto-98778" }