INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
E dini cila është videoja e parë e publikuar në YouTube? Zbulojeni

E dini cila është videoja e parë e publikuar në YouTube? Zbulojeni

Publikuar më: 10:44 05-05-2019

Platforma “Yotube” përmban tashmë numër të madh videosh, por shumë pak njerëz e dinë se cila është videoja e parë e publikuar në këtë platformë dhe kur.

“Me at the zoo” (Unë, në kopshtin zoologjik) u publikua më 23 prill të vitit 2005 dhe konsiderohet si videoja e parë që u publikua në ‘Youtube’. Videoja u publikua nga Jawed Karim, njëri nga themeluesit e kësaj platforme.

Videoja 18-sekondëshe ka tashmë 67.9 milionë klikime, 1.9 milionë pëlqime dhe mbi 2 milionë komente.

Article Logic
Execution time: 0.003654956817627