INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Dojna Mema zbulon pse e pagëzoi të birin me emrin Nolan Sol

Dojna Mema zbulon pse e pagëzoi të birin me emrin Nolan Sol

Publikuar më: 10:26 23-09-2022

Dojna Mema dhe Vlashent Sata u bënë prindër për herë të parë më 20 gusht dhe u bekuan me një djalë, të cilin e pagëzuan me emrin Nolan Sol.

Së fundmi, gjatë një mini-interviste në Instagram, moderatorja ka zbuluar edhe arsyen pse zgjodhën këtë emër. Ajo tha se ishte i mirëmenduar, pasi tingëllon bukur si në Shqipëri si në Francë, kështu konsiderohet me dy nënshtetësi.

“Ne duhet të gjenim një emër që të tingëllonte edhe në Shqipëri edhe në Francë sepse Nolan Sol ka të dyja kombësitë. Kur mendonim emra shqiptarë nuk shqiptoheshin në Francë, kur mendonim emra të bukur francez, nuk shqiptoheshin këtu. Ne kishim menduar emër komplet tjetër që në muajin e tretë të shtatzënisë, që nuk ia vumë sepse 24 orë para na thanë që është një emër që mund të ketë konotacion negativ në Francë. Emrin s’do ta them sepse sot e kësaj dite e kam pikë të dobët”, u shpreh Dojna.

Article Logic
Execution time: 0.0031349658966064