INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Çmime, që s’ja u merr mendja! Ja sa shtrenjtë kushtojnë prerjet e flokëve të meshkujve në disa shtete

Çmime, që s’ja u merr mendja! Ja sa shtrenjtë kushtojnë prerjet e flokëve të meshkujve në disa shtete

Publikuar më: 10:50 13-01-2019

Jo vetëm femrat duan të kenë një look të bukur, por dhe meshkujt po kujdesen gjithnjë e më shumë për pamjen e tyre. Prerja e flokëve të meshkujve në disa shtete të botës kushton shumë. 

Kryesojnë listën tre vende Europiane. Sipas BusinessInsider më shtrenjtë do të paguani në Zyrih të Zvicrës. Vlera mesatare është 62 dollarë. Çmime të kripura për një preje të thjeshtë flokësh mund të hasni dhe në Oslo të Norvegjisë, pasi një qethje shkon mesatarisht 48 dollarë. Edhe në Kompenhagen në Danimarkë një mashkull që do të ketë një look të rregull duhet të paguajë për prerjen e flokëve 45 dollarë. Në Shqipëri një mashkull mund të shpenzojë për një prerje flokësh nga 2 deri 7 dollarë në varësi të zonave të vendit. Po gjithësesi në Shqipëri mund të shenzojnë shumë më pak para se dhe në shtetet fqinje, pasi në Greqi kushton afro 13 dollarë, ndërsa në Itali rreth 20 dollarë.

Article Logic
Execution time: 0.0035319328308105