INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
City bën lëvizjen e shumëpritur, firmos për 70 milionë euro me mesfushorin e Atletico Madrid

City bën lëvizjen e shumëpritur, firmos për 70 milionë euro me mesfushorin e Atletico Madrid

Publikuar më: 16:04 04-07-2019

E paralajmëruar kohë më parë, City ka nënshkruar zyrtarisht marrëveshjen me mesfushorin e Atletico Madrid, Rodri Hernandez. Skuadra angleze pagoi klauzolën prej 70 milionë eurosh të 22-vjeçarit duke e vendosur atë në dispozicion të trajnerit Pep Guardiola I kërkuar nga shumë skuadra të Europës, Rodri ka fituar zemrat e të gjithëve me teknikën e tij dhe fleksibilitetin e admirueshëm.

Në vetëm një vit tek Atletico vlera e tij u rrit nga 25 milionë euro në 45.

 

Article Logic
Execution time: 0.015925884246826
array(1) { ["section"]=> string(98) "city-ben-levizjen-e-shumepritur-firmos-per-70-milione-euro-pme-mesfushorin-e-atletico-madrid-97857" }