INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Breshër dhe gurë nga qielli, çfarë ndodh në 5 minuta [VIDEO]

Breshër dhe gurë nga qielli, çfarë ndodh në 5 minuta [VIDEO]

Publikuar më: 10:10 29-05-2019

Një fenomen i pazakontë ka ndodhur në Rumani. Reshje të mëdha breshëri dhe gurësh kanë përfshirë qytetin e Zalaut.

Si pasojë e këtij moti, qyteti u përball edhe me vërshime, ndërsa copëzat e gurëve shkaktuan dëme në xhamat e dhjetëra makinave.

Sipas mediave rumune, madhësia e breshrit ishte sa një kokërr vezë.

Përveç qytetit Zalau, nga moti i keq janë përfshirë edhe qytetet e tjera si Bihor, Arad dhe Timis dhe Salaj. Kjo stuhi zgjati për pesë minuta, duke krijuar frikë dhe panik te njerëzit.

Article Logic
Execution time: 0.0033731460571289