INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Australia po ''digjet'', por po shuhet nga breshëri me kokrra gjigande

Australia po ''digjet'', por po shuhet nga breshëri me kokrra gjigande

Publikuar më: 16:25 21-12-2018

Edhe pse Australia është përfshirë nga një valë nxehtësie, një stuhi e madhe breshëri ka çuditur të gjithë banorët e Sydney. Kokrrat e breshërit rezultojnë aq të mëdha sa krahasohen me topat e tenisit.

Në Australi aktualisht është verë dhe ky është sezoni më i mirë turistik, por pushuesit po bezdisen nga stuhitë!

Këtë të enjte, diametri i breshrit ka tejkaluar 12 centimetrat.

Article Logic
Execution time: 0.0033140182495117