INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Brazili publikon listën zyrtare, këta janë 23 futbollistët që do të shkojnë në Botëror, zbuloni “YJET” që mungojnë! [FOTO]

Brazili publikon listën zyrtare, këta janë 23 futbollistët që do të shkojnë në Botëror, zbuloni “YJET” që mungojnë! [FOTO]

Publikuar më: 21:17 14-05-2018

Trajneri I Brazilit, Tite ka preferuar të publikojë menjëherë listën me 23 futbollistët që do të marrë me vete në Rusi, për të luajtur kampionatin Botëror.

Ndryshe nga shumë teknikë të tjerë që publikuan fillimisht listën paraprake prej 35 lojtarësh, Tite vendosi t’i japë fund dilemave menjëherë dhe të përqendrohet te përgatitja e kompeticionit.

Një nga mungesat e mëdha të Brazilit në këtë Botëror, do të jetë ajo e Dani Alveshit, i cili u dëmtua vetëm pak ditë më parë, por gjithashtu bie në sy edhe mungesa e David Luiz si dhe një ndër mbrojtësve më të mirë në pozicionin e tij, Alex Sandro i Juventus.

Ja lista e plotë:

brazil.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0033919811248779