INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Braktisja e fëmijëve! 60% e të miturve, refuzohen nga familja.[VIDEO]

Publikuar më: 15:28 28-03-2017

Vetëm 40% e familjeve të fëmijëve, që strehohen në institucione rezidenciale janë rimarrë në shtëpi nga prindërit biologjikë. Pjesa tjeter e prindërve refuzon ta bëje këtë, madje as nuk i takojnë fëmijët e tyre. Ministria e Mirëqënies Sociale, Olta Xhaçka ka ndarë dhe shqetësime të tjera në daljen e parë publike si ministre ku raportoi dhe të dhëna në lidhje me fëmijët e rrugës, që lypin apo punojnë të detyruar nga prindërit.
Për të mësuar më shumë për këto problematika ndiqni lajmin e IN News…

Article Logic
Execution time: 0.0031759738922119