INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Braçe flet për krizën politike. ‘Vendi s’ka nevojë për kompromise’

Braçe flet për krizën politike. ‘Vendi s’ka nevojë për kompromise’

Publikuar më: 16:25 04-04-2019

 

Zv/ kryeministri, Erjon Braçe ka folur sot për krizën politike dhe alternativat për zgjidhje të mundshme.
Ai tha se është kundër zgjidhjeve ekstraligjore të kësaj krize politike, ndërsa shtoi se vendi nuk ka nevojë për kompromise por për ligj e Kushtetutë.
“Thënë këtë patjetër që është i dobishëm dialogu, por mbi të gjitha është e dobishme ligjshmëria, dhe kushtetutshmëria. Unë nuk jam gati për të folur për zgjidhje ekstraligjore. Shqipëria ka nevojë për Kushtetutën dhe ligjet dhe jo për kompromise që i vijnë ndesh në mënyrë të qartë institucineve legjitime dhe kushtetuese dhe kushtetueshmërisë”, tha ai.

Article Logic
Execution time: 0.0019509792327881