INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Basha: Nuk do të ndalemi deri në rrëzimin e qeverisë kusare

Basha: Nuk do të ndalemi deri në rrëzimin e qeverisë kusare

Publikuar më: 12:55 28-03-2019

Kryedemokrati Lulzim Basha u kujdes që të përsërisë disa herë në fjalën e tij në protestë se nuk do të ketë kthim pas, deri në realizimin e qëllimit të opozitës, largimi i Edi Ramës. “Protestat nuk do të ndalen deri në rrëzimin e qeverisë kusare të Edi Ramës. Ne nuk trembemi, nuk tërhiqemi, beteja do do të vazhdoj, a liri a vdekje, a demokraci a vdekje.  Në këtë betejë jemi të gjithë bashkë, kemi me vetë të gjithë miqtë dhe aleatët”, deklaroi Basha në protestë. “Ky këtu është parlamenti i vërtetë, ai atje është i drogës”, tha mes të tjerash Basha.

 

Article Logic
Execution time: 0.0031490325927734