INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Airbag edhe për çiklistët, ja si duken [FOTO]

Airbag edhe për çiklistët, ja si duken [FOTO]

Publikuar më: 11:44 24-09-2019

Krijohet airbag më i sigurt për të gjithë çiklistët ose ata që pëlqejnë të udhëtojnë me bicikleta.

Pas katër vitesh kërkimesh dhe testimesh, duket se modeli i ri, Hövding 3, i projektuar në Suedi, është më i lehtë për t’u përdorur sesa versionet e mëparshme.

Madhësia mund të rregullohet, ajo është e pajisur me teknologji të përparuar dhe Bluetooth, për të kontaktuar të afërmit në rast të ndonjë aksidenti.

a6.PNG

a5.PNG

a4.PNG

a3.PNG

a2.PNG

a1.PNG

Article Logic
Execution time: 0.0032329559326172