INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Adriatik Llalla kërkon të mos jetë më ''NON GRATA'' në SHBA

Adriatik Llalla kërkon të mos jetë më ''NON GRATA'' në SHBA

Publikuar më: 17:18 08-03-2019

Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla i ka bërë kërkesë Departamentit Amerikan të Shtetit për heqjen e statusit 'Non Grata'.

Mësohet se kërkesa e Llallës është dërguar në SHBA nëpërmjet studios 'Sher Termonte' më datë 15 shkurt të këtij viti.
Kërkesa është bërë publike nga kompania lobuese vetëm 4 ditë më parë.
Ndërkohë, kujtojmë se Llalla u shpall 'Non Grata' më 14 shkurt të vitit të kaluar për shkak të përfshirjes së tij në afera korruptive, shkruan Newsbomb.
Gjithashtu SHBA shpalli “të padëshiruar” edhe bashkëshorten e ish-kryeprokurorit Ardjana Llalla, vajzën e tij, Eni Llalla dhe djalin Adi Llalla.

Article Logic
Execution time: 0.0031411647796631