INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
A e dini sa iPhone shet Apple për 1 minutë? Të gjithë do të gabojnë

A e dini sa iPhone shet Apple për 1 minutë? Të gjithë do të gabojnë

Publikuar më: 12:02 07-11-2018

Apple shiti 77.3 milionë iPhone gjatë tremujorit të fundit. Kjo është një shumë e  publikuar nga vet iPhone. Me keto shifra kuptojme se iPhone sigurisht i jep Apple fitime te jashtezakonshme brenda nje afati kohor te caktuar.

Instagram Banner


Kjo do të thotë se për 91 ditët që shtrihej në tremujorin Apple shiti 849,450 iPhone në ditë, ose 35,393 çdo orë, ose 590 çdo minutë. Pra pothuajse 10 iPhone , për çdo sekondë gjatë asaj periudhe 91-ditore. Dhe mos harroni se secili prej këtyre iPhones shitet për një mesatare prej $ 796. Sigurisht qe keto jane shifra ne te gjithe boten jo vetem ne SHBA dhe tregon edhe nje here qe gjigandi i smartphoneve eshte ne majen e klasifikimit.  © insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0074670314788818