INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
7 Gënjeshtrat që thonë njerëzit në takimin e parë me dikë që pëlqejnë. Do habiteni!

7 Gënjeshtrat që thonë njerëzit në takimin e parë me dikë që pëlqejnë. Do habiteni!

Publikuar më: 13:03 26-04-2017
Ekspertët që merren me marrëdhëniet në çift, kanë theksuar disa gënjeshtra që thonë njerëzit në takimin e parë me dikë.
Sipas intv.al janë veçuar më kryesoret të ndara edhe me përqindje.
1. Histori seksuale
19.2%
Kaq përqind gënjejnë njerëzit në lidhje me historitë e tyre seksuale. Nëse dëgjoni një histori seksuale, kini parasysh këtë përqindje gënjeshtre.
2. Histori takimesh
17.6%
Nëse takoni dikë për herë të parë dhe fillon të ju tregojë pikërishtdetaje të ndonjë takimi me dikë, 17.6 % e ka gënjeshtër. Mos u besoni shumë!
3. Financat
11.8 %
Nëse dikush që takoni për herë të parë fillon të ju tregojë për gjendjen e tyre financiare, do gënjejë 11.8 %. Askush nuk do tregohet shumë i sinqertë.
4. Vendbanimi
9.9 %
Edhe pse duket pa rëndësi si informacion, 9.9 % gënjëjnë në lidhje me vendin ku jetojnë. Arsyeja nuk dihet, por tregohuni të vëmendshëm.
5. Mosha
8.3 %
Në takimin e parë, sipas intv.al njerëzit gënjejnë edhe për moshën e tyre. Rreth 8.3 %  është mundësia që ata të gënjejnë për moshën.
6.  Hobitë
8.1 %
E njëjta gjë ndodh edhe me gjërat që tregon interes, pra hobitë e tyre. Mundësia e tyre për të gënjyer në lidhje me këtë gjë është 8.1 %.
7. Puna
6.2 %
Puna ka shumë rëndësi, sepse tregon shumë për mënyrën si dikush e kalon pjesën më të madhe të kohës. Mesa duket edhe për punën njerëzit, sipas intv.al gënjëjnë 6.2 %.
Burimi: Elite Daily
Përshtati: Anisa Bega
Article Logic
Execution time: 0.0029780864715576