INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
6 lëkundje u ndjenë në më më pak se 24 orë! Vijojnë tërmetet në qytetin e Korçës

6 lëkundje u ndjenë në më më pak se 24 orë! Vijojnë tërmetet në qytetin e Korçës

Publikuar më: 10:32 07-11-2019

Korça vijon të lëkundet nga tërmetet.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit prej ditës së djeshme deri në orët e para të mëngjesit të sotëm janë regjistruar 6 lëkundje tërmeti me magnitudë të ndryshme.

Lëkundjen u ndjenë në periudha të ndryshme kohore, edhe pse në më pak se 24 orë në total.

Më e forta është regjistruar pak para mesnatë, 3.4 ballë, ndërsa të tjerat kanë qenë me magnitudë më të vogël.

Deri tani nuk raportohen dëme materiale.

Article Logic
Execution time: 0.010459184646606