INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
3 Metodat që mbajnë më gjatë ngjyrën e flokëve

3 Metodat që mbajnë më gjatë ngjyrën e flokëve

Publikuar më: 14:57 05-09-2016
Ju që i lyeni shpesh flokët, mërziteni kur shihni se ju del ngjyra.
Për të shmangur këtë gjë, ja disa gjëra që duhet të bëni sipas  Abbey Heerëagen, parukjer në Los Angeles:
 
1. Përdorni produkte sipas ngjyrës tuaj të flokëve
Sipas tyre, do ju ndihmojë që ngjyra t’ju mbajë më gjatë.
 
2. Mos i lani shpesh
Kjo gjë është faktor ndikues në ikjen  e ngjyrës së flokëve. Rekomandojnë përdorimin e shampos së thatë dhe më pak larje.
 
3. I mbani flokët të hidratuar
Përdorni balsamit dhe vajt pas larjes në mënyrë që floku të mos humbasë shkëlqimin dhe nuancat e ngjyrës.
 
Article Logic
Execution time: 0.0032839775085449