INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
1200 naftëtarë në protestë, s’duan të regjistrohen si të papunë

1200 naftëtarë në protestë, s’duan të regjistrohen si të papunë

Publikuar më: 12:25 07-02-2018

Naftëtarët e Ballshit dhe të Fierit janë mbledhur sërish në protesta para prefekturës së Fierit dhe kanë protestuar duke kërkuar dhe takim me zyrtarët e qarkut të tyre. 1200 punëtorë të rafinerisë janë pa punë dhe thonë se do të vijojnë protesten dhe se refuzojnë të regjistrohen si të papunë. Ata gjithashtu kërkuar me urgjencë statusin e naftëtarit dhe hapjen e fabrikës për të punuar.1200 naftëtarë s’duan të regjistrohen si të papunë

Naftëtarët e Ballshit dhe të Fierit janë mbledhur sërish në protesta para prefekturës së Fierit dhe kanë protestuar duke kërkuar dhe takim me zyrtarët e qarkut të tyre. 1200 punëtorë të rafinerisë janë pa punë dhe thonë se do të vijojnë protesten dhe se refuzojnë të regjistrohen si të papunë. Ata gjithashtu kërkuar me urgjencë statusin e naftëtarit dhe hapjen e fabrikës për të punuar.

Article Logic
Execution time: 0.003572940826416