INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
1 Maji në Greqi, protesta dhe foto me Enver Hoxhën e Stalinin [FOTO]

1 Maji në Greqi, protesta dhe foto me Enver Hoxhën e Stalinin [FOTO]

Publikuar më: 14:09 01-05-2019

Në Ditën e Punëtorëve, nuk kanë munguar tubimet në shtetin fqinj, Greqi.

Sot më 1 Maj, ata kanë zgjedhur të kërkojnë më shumë të drejta në punë dhe paga më të mira.

Në protestën e tyre vihet re edhe një foto e ish-diktatorit shqiptar, Enver Hoxha dhe Josef Stalin.

Këtë të mërkurë e gjithë Greqia u paralizua për shkak të protestave pasi transporti publik dhe jo vetëm ishin jashtë funksionit.

jjjjjhhh3.PNG

 

h222.jpg

hhh1.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0034000873565674