INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
1 Maji në Greqi, protesta dhe foto me Enver Hoxhën e Stalinin [FOTO]

1 Maji në Greqi, protesta dhe foto me Enver Hoxhën e Stalinin [FOTO]

Publikuar më: 14:09 01-05-2019

Në Ditën e Punëtorëve, nuk kanë munguar tubimet në shtetin fqinj, Greqi.

Sot më 1 Maj, ata kanë zgjedhur të kërkojnë më shumë të drejta në punë dhe paga më të mira.

Në protestën e tyre vihet re edhe një foto e ish-diktatorit shqiptar, Enver Hoxha dhe Josef Stalin.

Këtë të mërkurë e gjithë Greqia u paralizua për shkak të protestave pasi transporti publik dhe jo vetëm ishin jashtë funksionit.

jjjjjhhh3.PNG

 

h222.jpg

hhh1.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0073881149291992
    array(1) { ["section"]=> string(71) "1-maji-ne-greqi-protesta-dhe-foto-me-enver-hoxhen-e-stalinin-foto-92734" }