INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vrasja në Kamëz, Basha: Ngjarja dëshmi e dorëzimit të shtetit përballë krimit, lërini paradat

Vrasja në Kamëz, Basha: Ngjarja dëshmi e dorëzimit të shtetit përballë krimit, lërini paradat

Publikuar më: 12:00 26-04-2018

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha paraditen e kësaj të enjteje vizitoi familjen Buci në Kamëz e cila ditën e djeshme u trondit nga një grabitje nga e cila mbeti i vrarë 52-vjeçari Agim Buci dhe u plagos rëndë bashkëshortja e tij.

Në banesën e tyre në Kamëz, ku ndodhet edhe marketi që u vodh, janë hapur dyert e mortit.

Lulzim Basha, i cili i ka shprehur ngushëllimet familjes ka apeluar që shteti dhe politika t’i lënë mënjanë paradat dhe fjalimet boshe, për t’u fokusuar tek vështirësitë e jetës së përditshme të shqiptarëve.

Basha tha për mediat se “pasiguria e familjeve shqiptare, pasiguria e biznesit të vogël ka marrë përmasa tronditëse ku në më pak se 4 javë jo vetëm grabitjet janë bërë lajmi i përditshëm, por për fat të keq

grabitjet janë shoqëruar me vrasje barbare, siç ishte rasti i mbrëmshëm në Kamzë apo ai në Fier para disa javësh”.

“Ngjarja e djeshme është dëshmi e dështimit dhe dorëzimit të shtetit përballë krimit” ka deklaruar Basha.

Lideri i opozitës duke theksuar se do t’i qëndrojnë pranë familjes Buçi, kërkoi që “të pastrohet politika nga krimi”.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0010108947753906
    array(1) { ["section"]=> string(96) "vrasja-ne-kamez-basha-ngjarja-deshmi-e-dorezimit-te-shtetit-perballe-krimit-lerini-paradat-56430" }