INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tirana-Kukësi/ Policia merr masa të forta! Gjobitet presidenti, kompania sigurisë dhe arrestohen tifozët

Tirana-Kukësi/ Policia merr masa të forta! Gjobitet presidenti, kompania sigurisë dhe arrestohen tifozët

Publikuar më: 15:52 07-11-2018

Në ndeshjen Tirana-Kukësi vëmendja u fokusua tek ngjarja pas ndeshjes, e cial shkaktoi bujë të madhe. Tifozët e nervozuar pas rezultatit hynë në fushën e lojës dhe i kërkuan lojtarëve të heqin fanellat. U nevojit ndërhyrja e Policisë së Shtetit, që situata të normalizohej. Policia ka dalë gjithashtu edhe me një deklaratë për masat që ka marrë.

Ajo vendosi: Shoqërimin e 12 personave në komisariat, gjobitjen e kompanisë së kontraktuar nga Tirana për të ruajtur sigurinë, drejtuesit e Tiranës për mosmarrjen e masave të duhura për të siguruar sigurinë para, gjatë dhe pas ndeshjes.

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0079059600830078
    array(1) { ["section"]=> string(107) "tirana-kukesi-policia-merr-masa-te-forta-gjobitet-presidenti-kompania-sigurise-dhe-arrestohen-tifozet-77931" }