INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

‘’Recetat’’ e neurologëve për studentët[VIDEO]

Publikuar më: 13:35 10-07-2018

Neurologët janë përballur me shumë të rinj që kanë vëshirësi gjatë provimeve dhe që ankthi i ngarkon shumë. Ndaj dhe ata kanë recetat e tyre që ndihmojnë memorien në periudhën e provimeve. Ndaj teksa përsërisni leksionet mos kini turp që herë pas herë të lexoni dhe me zë të lartë, jo vetëm me mendje. Gjithashtu përpiquni që të mos lexoni mekanikisht po fiksoni më shumë pjesët logjike të teksteve dhe për këtë ju ndihmojnë dhe diagramat. Një tjetër këshillë lidhet dhe me shpërblimet ndaj vetes tuaj, pra mos kurseni dhuratat, se ju bëjnë të ndiheni më mirë. Këshillohet dhe meditimi e sporti. Së fundim janë testuar dhe disa mënyra efektive në lidhje metodat, që duhet të përdorin një ditë para datës së provimit.
Si fillim dëgjoni muzikën që ju qetëson dhe merrni pushime të shkurtra rregullisht dhe kujdes mos qëndroni gjithë natën zgjuar përpara provimit, pasi të nesërmen nuk do të jeni i kthjellët e do keni probleme me kujtesën. Për pasojë provimi s’do të shkojë aspak mirë.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0026910305023193
    array(1) { ["section"]=> string(47) "recetat-e-neurologeve-per-studentet-video-64493" }