INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Qeveria shqiptare dhe e Kosovës mbledhje e përbashkët sërish në mars

Qeveria shqiptare dhe e Kosovës mbledhje e përbashkët sërish në mars

Publikuar më: 10:35 12-02-2019

Mediat në Kosovë bëjnë me dije se mbledhja e radhës mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës do të mbahet në muajin mars në qytetin e Shkodrës.

Në nëntorin e vitit që e lëmë pas, në Pejë u mbajt mbledhja e pestë mes qeverisë së Kosovës dhe të Shqipërisë.

Për herë të parë, dy qeveritë u takuan më 11 janar të vitit 2014 dhe deri më tani janë zhvilluar 5 mbledhje të përbashkëta, në Vlorë, Prishtinë, Tiranë, Pejë, dhe e radhës do të zhvillohet në Shkodër.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.010313987731934
    array(1) { ["section"]=> string(74) "qeveria-shqiptare-dhe-e-kosoves-mbledhje-e-perbashket-serish-ne-mars-86760" }