INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tragjedi në Stamboll, humbi jetën 4 ushtarakë

Tragjedi në Stamboll, humbi jetën 4 ushtarakë

Publikuar më: 10:31 12-02-2019

Një tragjedi ka ndodhur në Turqi. 4 ushtarë kanë humbur jetën pasi një helikopter ushtarak u rrëzua gjatë uljes emergjente në Stamboll. Guvernatori i provincës, Ali Yerlikaya, tha se helikopteri u rrëzua pranë një zone banimi në lagjen Çekmeköy të Stambollit.

Imazhet e transmetuara në televizion, treguan re tymi që ngriheshin nga zona, ndërsa në vendngjarje mbërritën menjëherë edhe autoambulancat e zjarrfikëset.
Ndërkohë shkaku i rrëzimit të helikopterit mbetet ende i panjohur dhe për zbardhjen e tij kanë nisur hetimet.

Article Logic
Execution time: 0.0032620429992676