INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Në të ardhmen do t’ju ndodhë kjo gjë, nëse ende bëni seks me ish-partnerin! Do habiteni!

Në të ardhmen do t’ju ndodhë kjo gjë, nëse ende bëni seks me ish-partnerin! Do habiteni!

Publikuar më: 10:55 26-10-2017
Të kesh ende marrëdhënie seksuale me ishin tuaj, është një temë delikate.
Ekspertët sugjerojnë të gjitha mundësitë, të cilat ju çojnë në këtë vendim. Sipas tyre, nëse jeni të qartë për ndjenjat që keni ndaj ishit, nuk përbën ndonjë rrezik. Problemi më i madh është kur ju mund të jeni konfuzë, gjë e cila mund të ju çojë në depresion. 
 
-Ja rastet kur nuk ka gjë të keqe:
1. Nëse është një ndarje miqësore
Nëse marrëdhënia juaj  ka përfunduar në mënyrë miqësore, pa inate, ju jeni të dy të lumtur. Seksi mund të jetë një mënyrë vërtetë e ëmbël   për të thënë lamtumirë. Shumë pak marrëdhënie përfundojnë në këtë mënyrë. 
2. Keni  folur për kushtet e ndarjes tuaj
Një problem kryesor është të vendsoni nëse do të jeni miq me përfitime? Si do të ndikojë kjo  gjë në marrëdhëniet tuaja të ardhshme? Nëse i keni dhënë fund emocioneve tuaja ndaj ish-partnerit, nuk do e kishit problem të flinit me të.
3.  E mbyllni lidhjen të vendosur
Nëse jeni vërtet të vendsour se ky person nuk ka më vlerë për ju, takimi seksual do ju ndihmojë të përgatisni veten tuaj të shikoni përpara. Ju jeni 100% të vendosur dhe nuk keni dilemma.
4. Seksi ka qenë i mirë
Mënyra si jeni ndjerë me të në marrëdhëniet seksuale, ka rëndësi. Nëse jeni tërhequr më shumë seksualisht, vazhdojeni bëjeni këtë gjë, sepse ju nuk keni më pengesa emocionale.
-Rastet kur nuk duhet të shkoni:
1.  Ju ka thyer zemrën kjo ndarje
Nëse e ndjeni veten se keni probleme me mënyrën si jeni ndarë, mos gaboni të keni sërish marrëdhënie intime së bashku. Kjo gjë, do ndikonte negativisht te ju. Kujdes!
2.  Nuk jeni të sigurt për ofertën
Ndoshta ishi juaj ju ka bërë  ftesë për seks dhe ju nuk jeni të qartë për situatën. Mund të ngatërroni ftesën për seks, për ndonjë mundësi të dytë për t’u lidhur. Kjo gjë do ju lëndonte!
3. Ishi juaj ndodhet në një gjendje të keqe
Do gaboni, nëse veproni në këtë mënyrë, sepse mund ta bëni atë të mendojë gjëra që në fakt nuk janë. Mund t’i jepni shpresa të kota, prandaj shmangni momentet delikate.
Burimi: Daily Mail
Përshtati: Anisa Bega
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0024130344390869
    array(1) { ["section"]=> string(91) "ne-te-ardhmen-do-t-ju-ndodhe-kjo-gje-nese-ende-beni-seks-me-ish-partnerin-do-habiteni-40060" }