INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Kukesi-Laçi sërish në finale të Kupës për të dytin vit radhazi.

Kukesi-Laçi sërish në finale të Kupës për të dytin vit radhazi.

Publikuar më: 18:27 20-04-2016

U luajtën sot dy takimet e kthimit për fazën gjysëmfinale të Kupës së Shqipërisë, duke përcaktuar kështu dy ekipet që do të diskutojnë mes tyre finalen. Kukësi dhe Laçi do të jetë finalja e Kupës së Shqipërisë. Për të dytin vit radhazi verilindorët do të përballen me kurbinasit për trofeun e dytë të futbollit shqiptar për nga rëndësia pas kampionatit.

Kukësi thelloi edhe më shumë fitoren e vendosur që në transfertë ndaj Flamurtarit, duke fituar me të njëjtin rezultat 2-0 edhe ndeshjen e kthimit. Skuadra e drejtuar nga Klodian Duro mundi me rezultatin e përgjithshëm 4-0 Flamurtarin e Vlorës.  Skënderbeu më në fund rikthehet te fitorja, pas tre humbjesh radhazi, por rezultati 2-1 favorizon Laçin i cili shkon sërish në finale

Finalja e vitit të shkuar mes Kukësit dhe Laçit u fitua nga skuadra kurbinase.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0076448917388916
    array(1) { ["section"]=> string(67) "kukesi-laci-serish-ne-finale-te-kupes-per-te-dytin-vit-radhazi-5217" }