INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION SMART MED+ SPORTS VIDEOS
Bota e artit në zi! Ndahet nga jeta aktorja e famshme, shumë e dashur për publikun! [FOTO]

Bota e artit në zi! Ndahet nga jeta aktorja e famshme, shumë e dashur për publikun! [FOTO]

Publikuar më: 08:55 10-06-2018

Arti botëror është përsëri në zi, pasi është ndarë nga jeta aktorja shumë e famshme. 

Bëhet fjalë për Eunice Gayson e cila vdiq në moshën 90-vjeçare. Gayson e njohur botërisht me rolin e saj si Sir Sean Connery, si dashuria e vetme e Agjentit 007, ka humbur jetën për shkaqe natyrore. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e artistes.

Gayson lindi më 17 mars të 1928 dhe ka qenë femra e parë që është shfaqur në një projekt në televizion me filmin e James Bond. Gayson është ajo që edhe ka thënë edhe shprehjen e famshme që të gjithë e përdorin, “Bond, James Bond.”

bond.jpg

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0026800632476807
    array(1) { ["section"]=> string(91) "bota-e-artit-ne-zi-ndahet-nga-jeta-aktorja-e-famshme-shume-e-dashur-per-publikun-foto-61229" }