INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
12 kopertinat më të famshme të revistës Playboy [FOTO]

12 kopertinat më të famshme të revistës Playboy [FOTO]

Publikuar më: 13:06 29-09-2017

Hugh Hefner, themeluesi legjendar i Playboy, ndërroi jetë ditën e djeshme në moshën 91 vjeçare.
Kështu menduam t’iu hedhim një sy gjithë kopertinave më të famshme gjatë dekadave duke nisur nga kopertina e parë me Marlyn Monroe në vitin 1953 tek dalja e parë ne revistë e Pamela Anderson në 1989 (e cila ka qënë pjesë e kopertinës 13 herë).
Numri 1 i revistës Playboy, me Marlyn Monore në kopertinë, u krijua nga vetë Hugh Hefner në tavolinën e tij të kuzhinës në Chicago. Financuar nga vetë ai me 600$ dhe më pak se 8.000$ capital, revista u publikua në dhjetor të 1953 dhe më shumë se 51.000 kopje të saj u shitën në një kohë rekord.

Dhjetor 1953, Marlyn Monroe

555.jpg

Korrik 1955, kopertina e parë me bikini

dsfgsd.jpg

Maj 1964, Donna Michelle bën simbolin e lepurit

5864.jpg

Qershor 1965, kopertina më e thjeshtë e realizuar ndonjëherë

131201061835-04-playboy-covers-horizontal-large-gallery.jpg

Korrik 1969, Barbi Benton, e dashura e Hugh Hefner në atë kohë

ec139c4380f16d7342569bb4c1107026--life-magazine-magazine-covers.jpg

Tetor 1971, modelja e parë afrikano-amerikane në kopertinë, Darine Stern

NYET258-1013_2015_190332_hd.jpg

Tetor 1989, Pamela Anderson del për herë të parë në kopertinë

s-l1000.jpg

Qershor 1993, Anna Nicole Smith

anna-nicole-smith-1fa8-diaporama.jpg

Janar 2005, Jenny McCarthy vesh kostumin e leurusheve të Playboy

original.jpg

Prill 2009, në 60-vjetorin e revistës, Playboy nxjerr për herë të dhjetë një mashkull në kopertinë (Seth Rogen)

Screen-Shot-2015-07-28-at-4.38.29-PM.png

Nëntor 2009, kopertina artistike cilësuar si "Kopertina e Ditës" nga Shoqata e Dizenjuesve Profesionistë

6132-SOYmtL.jpg

Janar/Shkurt 2014, Kate Moss si një lepurushe e Playboy fotografuar nga Mert Alas dhe Marcus Piggot

kate-moss-2.jpg

 

 

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.007098913192749
    array(1) { ["section"]=> string(58) "12-kopertinat-me-te-famshme-te-revistes-playboy-foto-37767" }