INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zgjedhjet 2020, kush e sfidon Donald Trump [FOTO]

Zgjedhjet 2020, kush e sfidon Donald Trump [FOTO]

Publikuar më: 15:43 01-01-2019

Duket se një zgjedhjet e 2020 presidenti i SHBA-së Donald Trump do të përballet sërish me një grua.

Ajo është senatorja Elizabeth Warren e cila shpalli fushatën e saj për zgjedhjet presidenciale të Shteteve të Bashkuara në vitin 2020.

Senatorja demokrate nga Massachusetts, e njohur për kritikat e saj ndaj bankave dhe korporatave të mëdha, u bë kandidatja e parë e rëndësishme që deklaroi synimet e saj për zgjedhjet presidenciale përmes një video të postuar në internet në prag të Vitit të Ri.

“Klasa e mesme e Amerikës është nën sulm. Si arritëm këtu? Miliarderë dhe korporata të mëdha vendosën të donin më shumë nga torta. Dhe ata i kërkuan politikanëve të iu ndajnë një copë të madhe nga ajo” tha Warren.

se.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0021488666534424