INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Zbulohet arsyeja e mungesës së Ramës në Kuvend. Ja në krahët e kujt shfaqet [VIDEO]

Zbulohet arsyeja e mungesës së Ramës në Kuvend. Ja në krahët e kujt shfaqet [VIDEO]

Publikuar më: 10:45 11-10-2018

Kryeministri i vendit Edi Rama, ka munguar sot në Kuvendin e Shqipërisë. Rama ka publikuar një video në rrjete sociale ku shfaqet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi dhe me presidentin e Francës, Emanuel Macron.

Kryeministri shqiptar po merr pjesë në punimet e Samitit të Frankofonisë, që zhvillohet në kryeqytetin e këtij shteti, Erevan.

Në ministerial do të marrin pjesë ministrat e Jashtëm të shteteve anëtare, ndërsa tema e sivjetme e Samitit të XVII të Frankofonisë është “Bashkëjetesa në solidaritet, ndarje të vlerave humanitare dhe respekt për diversitetin: një burim paqeje dhe prosperiteti për komunitetin frankofon”.

 

 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0072779655456543
    array(1) { ["section"]=> string(86) "zbulohet-arsyeja-e-mungeses-se-rames-ne-kuvend-ja-ne-krahet-e-kujt-shfaqet-video-74840" }