INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
WOW! Jonida Maliqi fituese e EUROVIZION?! Ky rezultat i sajtit zyrtar po ''i çmend'' të gjithë! Mos e besoni po deshët [VIDEO]

WOW! Jonida Maliqi fituese e EUROVIZION?! Ky rezultat i sajtit zyrtar po ''i çmend'' të gjithë! Mos e besoni po deshët [VIDEO]

Publikuar më: 19:55 18-05-2019

Jonida Maliqi me “Ktheju tokës” ia ka dalë që të kalojë në finalen e Eurovison, duke u kualifikuar pas performancës së shkëlqyer në mbrëmjen e dytë të Eurovision. Këngëtarja shqiptare do të performojë e dyta pas Maltës.

Nga mijëra artistë që regjistruan këngët e tyre, vetëm 26 kanë mbetur në garë për trofeun e sivjetshëm.

Pas rezultateve të jurive eksperte dhe televotimeve, vetëm një do të jetë fituesi i trofeut të madh, me përfaqësuesin e Holandës që konsiderohet pretendenti kryesor, ndërsa Australia, sipas kuotimeve është pretendentja e dytë. Mirëpo në një sondazh LIVE që po realizohet prej 6 orësh nga portali zytar i Eurovizionit, Jonida Maliqi kryeson që do të thotë se sipas fansave është pretendentja për të fituar.

JONIDA.png

 

Le të shpresojmë!

Article Logic
Execution time: 0.0034420490264893