INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Whatsapp, vjen update i ri

Whatsapp, vjen update i ri

Publikuar më: 12:32 02-11-2018

Platforma e mesazheve ju lejon të ktheni privatisht mesazhet në grupe. Kështu që bisedat e shumëfishta do të jenë më të renditura

Një 2018 plot ndryshime, çfarë do të ndodhë me WhatsApp. Platforma më e famshme dhe e përdorur për mesazhe në botë ka pësuar një seri të gjatë përmirësimesh, që kanë për qëllim shtimin e veçorive të reja dhe përmirësimin e përvojës së përdoruesve të mbi një miliardë përdorues në të gjithë botën.

Instagram Banner

Tipari i ri, i cili së shpejti duhet të shpërndahet në Android dhe iPhone, është prezantuar për t'i bërë grupet më të rregullta. Në këtë mënyrë, në fakt, dikush duhet t'i përgjigjet një mesazhi të marrë në një bisedë të shumëfishtë, mund ta bëjë këtë në bisedën private në vend që të bllokojë grupin.

Për t'ju përgjigjur privatisht mesazheve të pranuara brenda grupeve të WhatsApp, natyrisht, do të jetë shumë e thjeshtë. Të gjithë përdoruesit do të duhet të shtypin mesazhin për disa sekonda për ta zgjedhur atë, pastaj shtypni mbi tre pikat në krye në të djathtë dhe, në menunë e vogël, zgjidhni artikullin Përgjigju në privat. Në këtë mënyrë mund ti përgjigjemi personit në fjalë ne privat duke cituar mesazhin pa shkruajtur në grup.
©insmart.al

Article Logic
Execution time: 0.0028059482574463