INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vodhi në një supermarket në Itali, dënohet gjyqtari [EMRI]

Vodhi në një supermarket në Itali, dënohet gjyqtari [EMRI]

Publikuar më: 13:50 31-05-2019

Gjykata e Tiranës ka dënuar me 9 muaj burg ish-anëtarin e Gjykatës së Lartë Admir Thanza, nën akuzën e falsifikimit të formularëve të dekriminalizimit, por vendimi pezullohet dhe konvertohet në 18 muaj shërbim prove.

Para vendimit, Thanza, ka deklaruar para trupit gjykues se është i pafajshëm dhe nuk ka fshehur asnjë dënim ndaj tij.

50-vjeçari po gjykohet për zbulimin e ONM-së, në të cilin rezulton i dënuar nga Gjykata italiane me 40 ditë burgim për vjedhjen e një supermarketi.

Por sipas mbrojtjes së ish-gjyqtarit, nuk ka pasur dënim penal nga Italia, por një sanksion të dhënë me marrëveshje për një vepër që ai këmbëngul se nuk e ka kryer.

Article Logic
Execution time: 0.00357985496521