INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Vajza, ndoshta e keni bërë një herë në jetë por boll më! Ja cilat janë 7 gabimet që duhet të evitoni në...

Vajza, ndoshta e keni bërë një herë në jetë por boll më! Ja cilat janë 7 gabimet që duhet të evitoni në...

Publikuar më: 07:38 11-04-2018

Vajza, ndoshta ju ka ndodhur që në ndonjë moment të jetës tuaj gjërat të mos shkojnë dhe aq mirë sa ju dëshironi?

Çdo gjë ka zgjidhje mjafton të përpiqesh të kuptosh ku qëndron problemi dhe të gjesh mënyrë më efektive për ta zgjidhur atë.

Ne ju paraqesim një listë me 7 gabimet që ju vajza ndoshta i keni bërë një herë por më mirë do ishte ti evitoni.

1. BËNI SHUMË LEKSION

Gabimi kryesor në marrëdhëniet në çift është se shumë diskutime nisin nga gruaja. Unë nuk dua të them që mos flisni fare, por dua të them që në vend të shpjegohet pse, të thuhet “Ta them unë se si ta bësh, e di unë….ti nuk ke ….” dhe pastaj fillon leksioni që meshkujve ua bën kokën dhallë!

2. JU KALONI NGA EKSTREMI NË EKSTREM

Femrat bëjnë një gabim. Ato gjithmonë janë plot gjallëri nga ekstremi i të qenit “gjithmonë në dispozicion” në të qenit “absolutisht të padisponueshme”. Ka dy pika që duhet të theksohen këtu: Kur një grua është gjithmonë në dispozicion për partnerin e saj për intimitet, pa marrë parasysh se si ai sillet, ajo humb vlerën si në sytë e saj dhe në ato të partnerit. Kur një grua vepron si një udhëheqëse apo si një “mami” në familje, ajo humb tërheqjen e saj seksuale. Kjo për shkak se në kokën e një mashkulli, “mami” dhe “seksi’ janë gjëra krejt të ndryshme. Ai e do “mamin”, por ai do të dojë të gjejë një grua tjetër për seks. Një grua është kombinim i një vajze dhe një nëne.

3. FLISNI SHUMË SHKURT

Sugjeroj që gratë të përdorin fraza të tilla si: “A e di sesa e trishtuar ndihem unë?” ose “Unë jam shumë e mërzitur, sepse kur ta sqarova sesa e rëndësishme është kjo për mua, shpresova se do më kuptoje”. Duke bërë këtë, gruaja ndan përgjegjësinë me meshkullin për shkakun e gjendjes së saj. Kjo është shumë e rëndësishme.

4. NUK E NJIHNI SE ÇFARË ËSHTË LUMTURIA

Detyra kryesore e prindërve është të përcjellin te fëmijët e tyre kuptimin se çfarë është lumturia. Nëse një grua e ushqen dhe kultivon veten me një ndjenjë gëzimi, ajo është duke vrarë dy zogj me një gur.

5. NUK I MËSONI FËMIJËT TË PËRCJELLIN DHE TREGOJNË DASHURI

Gjëja e parë për të mbajtur në mend është se sa e rëndësishme është të pranoni ndjenjat e tyre. Nëse vajza juaj është duke qarë, nuk duhet t’i thoni se po qan për diçka pa kuptim. Ju duhet të tregoni se po të ishit në vendin e saj do bënit të njëjtën gjë. Një mënyrë për ta bërë këtë është që të tregoni fëmijëve të dinë se asgjë nuk është gabim me ta. Thojini: “Çfarëdo që të ndodhë, unë jam këtu për ty”.

6. NUK E LINI BURRIN TË FLASË

Burrat duhet të mësojnë se si të flasin. Kur ata nuk flasin, gratë ndihen të padëshiruara. Problemi është se meshkujt bëjnë planet e tyre të vetëm dhe nuk i diskutojnë ato me gratë. Por, ekspertët mendojnë se edhe kjo është në dorën e grave për ta bërë. Kur burri ju pyet për diçka ose ku e ka këmishën, i thoni: më thuaj tri fjalët magjike që kanë shumë rëndësi për mua dhe unë do ta them!

7. NUK E NJIHNI BUKURINË TUAJ

Pse një grua shpenzon orë të tëra para pasqyrës para se të dalë për t’u dukur bukur për të huajt në rrugë, kur ajo nuk mund të gjejë kohë për ta bërë veten të duket bukur për burrin e saj në shtëpi? Kjo ndodh për shkak se gratë shqetësohen për opinionin publik. Burri është tashmë në krahë të saj dhe me kaq mjafton, por e keni gabim.

Article Logic
Execution time: 0.0036349296569824