INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tym i zi nga Kulla Eiffel, ‘’jelekët e verdhë’’ i vënë flakën Parisit[VIDEO]

Tym i zi nga Kulla Eiffel, ‘’jelekët e verdhë’’ i vënë flakën Parisit[VIDEO]

Publikuar më: 20:18 30-12-2018

“Jelekët e verdhë” në Paris po djegin çdo gjë që iu del përpara. Së fundmi, gazeta britanike “Daily Mail” duke raprotuar nga vendngjarja ka treguar se kulla Eiffel është e gjitha mbuluar nga një tym i zi.

Shkak për këtë janë protestuesit të cilët po djegin makina dhe i’u vunë flakën sendeve që i zënë rrugën.

Protestat massive vazhdojnë prej 7 javësh dhe “jelekët e verdhë” kundërshtojnë ashpër politikat tatimore të qeverisë franceze.

 

Article Logic
Execution time: 0.0031390190124512