INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tortura çnjerëzore ndaj homoseksualëve në një kamp përqëndrimi në Çeçeni

Tortura çnjerëzore ndaj homoseksualëve në një kamp përqëndrimi në Çeçeni

Publikuar më: 11:10 14-04-2017

Prej ditësh flitet për një kamp të stilit nazist në Çeçeni.

 Të rinj homoseksualë torturohen me elektroshok, digjen me shifra metali e të tjera tortura çnjerëzore në kuadër të një fushate antigay që po bëhet në një kamp ushtarak, me urdhër të liderit Ramazan Kadyrov.

Një i ri që për qëllime sigurie nuk jep mbiemer por preferon ta quajnë Adam, i cili është arratisur nga kampi I tmerrit, thotë se në të rrihen e detyrohen të nxjerrin emra të homoseksualeve të tjerë që njohin. Ai në një raportim për “Guardian”” tregon se i linin të flinin në oren 01:00 të natës e i zgjonin në 05:00 të mëngjesit dhe torturuesit ishin të ndryshëm.

 

Article Logic
Execution time: 0.0039341449737549