INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tjetër gafë e presidentit të Komisionit Europian, Juncker për pak i vë flakën zonjës së Parë [VIDEO]

Tjetër gafë e presidentit të Komisionit Europian, Juncker për pak i vë flakën zonjës së Parë [VIDEO]

Publikuar më: 16:40 12-04-2019

Një tjetër “incident” për presidentin e Komisionit Europian Jean Claude Juncker i cili rrezikoi t’i vinte flakën zonjës të parë në Ruandë

Juncker ishte ftuar për të marrë pjesë në 25 vjetorin e luftës civile në vend, ku mbetën të vrarë më shumë se 1 milion persona.

Lufta u zhvillua mes dy etnive dominuese në vend Tutsi dhe Hutu. Ceremonia parashikonte që presidenti i Komisionit Europian të ndizte dhe ai “Dritën e Kujtimit” me anë të një pishtari.

Gjithçka shkoi mirë deri kur Junker u përpoq ta ulte poshtë duke e zhvendosur në mënyrë të rrezikshme drejt fytyrës së Zhanet Kagame, bashkëshortes së Presidentit të Ruandës Paul Kagame.

Një agjente e sigurisë ndërhyri menjëherë duke ia hequr pishtarin nga duart para se të ndodhte diçka më e rëndë.

Kujtojmë se pak kohë më parë Junckeru prezantua në konferencë për shtyp me dy këpucë të ndryshme dhe nuk mohoi se kishte shoqëruar mëngjesin me konjak.

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0087928771972656
    array(1) { ["section"]=> string(103) "tjeter-gafe-e-presidentit-te-komisionit-europian-juncker-per-pak-i-ve-flaken-zonjes-se-pare-video-91290" }