INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Tension në Kuvend, opozita me pankarta kundër qeverisë! Basha, nxirrni Ramën...[FOTO]

Tension në Kuvend, opozita me pankarta kundër qeverisë! Basha, nxirrni Ramën...[FOTO]

Publikuar më: 09:43 12-04-2018

Kreu i PD ka kërkuar nga foltoja e Parlamentit që të përjashtohet Rama nga salla dhe nga kuvendi përfundimisht me argumentin se po mban Kuksianët në burg dhe se ka bërë krime. Pasi foli Basha nuk dontë të largohej nga foltoja dhe i’u bashkuan dhe deputetët e tjerë edhe pse Ruçi ka këmbëngulur sistematikisht. Mësohet se Rama ka hyrë dhe ka dalë disa herë nga salla.

Në këto kushte Ruçi ka ndëprerë seancë.

Pas 5 minuta pushim nisi seanca dhe u ngrit Braçe duke akuzuar Bashë, që ka vjedhur paratë e Rrugës së Kombit.

protttok.jpg

basha.jpg

Article Logic
Execution time: 0.0033869743347168