INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Telefoni më i shtrenjtë në botë, kompania ruse thyen çdo rekord

Telefoni më i shtrenjtë në botë, kompania ruse thyen çdo rekord

Publikuar më: 16:39 03-10-2018

iPhone XS i ri dhe XS Max u rrit në tituj, jo vetëm për karakteristikat dhe risive teknologjike, por edhe për çmimin hyrëse, më e larta ndonjëherë, e cila Apple ka vendosur në treg. iPhone XS fillon me një çmim prej 1,189 € dhe iPhone XS Max prej 1,289 €.

Kjo e fundit, megjithatë, duket pothuajse "kikirikë" në krahasim me vlerën e iPhone XS Max bërë nga një kompani ruse, Caviar, i cili vendosi për të mbuluar atë plotësisht me ar.

Caviar, kompani e njohur që në të kaluarën ka prodhuar versione të ndryshme version dhurate të iPhone, ka vendosur që të ofrojë klientëve të saj versione të reja iPhone XS dhe XS Max i cili në krye të gamës projektuar me një shtresë prej ari të çmuar peshon 150 gram që arrin një çmim edhe të barabartë me $ 15,340.

Në këtë rast, iPhone është bërë, siç thuhet nga kompania, me dizajn të njëjtën krijuar nga Apple, por është dekoruar në anën e pasme dhe në korniza me elemente gjeometrike të gatshme për të ri-krijuar letrën M Max.

Ky iPhone i ri do të bëhet vetëm një ekzemplar që e bën atë patjetër unik në llojin e vet.

Nuk është hera e parë, siç është përmendur, se kompania Caviar bën devijime të veta për smartphonët e Apple. Ajo kishte ndodhur disa kohë më parë me zbukurimin e presidentit rus Vladimir Putin. Në rrjetet sociale ndërkohë janë vendosur baste se kush do të jetë i pasuri fatlum i cili do të arrijë të vendosi duart në iPhonin më të shtrenjtë të të gjitha kohërave.

Article Logic
Execution time: 0.0091180801391602