INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sulm kibernetik kinez, ja çfarë shënjestruan ‘piratët’

Sulm kibernetik kinez, ja çfarë shënjestruan ‘piratët’

Publikuar më: 14:03 26-06-2019

Firmat e telekomunikacionit në mbarë botën janë prekur nga një sulm masiv i piratëve të internetit, ku rezulton të jetë marrë një sasi e madhe të dhënash, si personale, ashtu edhe informacione të sipërmarrjeve.

Këtu bëjnë pjesë të dhëna faturimi dhe vendndodhjeje të transmetuara nga telefonat celularë dhe fjalëkalimet.

Piratët e internetit që dyshohet se janë të afërt me qeverinë kineze shënjestruan ushtarakë, disidentë dhe spiunë.

Article Logic
Execution time: 0.0033650398254395