INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Smartphoni i parë me 2 ekrane. Mund të përdoret nga të dyja anët

Smartphoni i parë me 2 ekrane. Mund të përdoret nga të dyja anët

Publikuar më: 16:06 01-11-2018

Nubia, këtë javë prezantoi smartfonin e ri të markes se saj, të pajisur me 2  ekrane. Një e përparme dhe nje e pasme. Nubia X e re përmban 93.6% të trupit ekran LCD , duke maksimizuar pasurinë e ekranit të saj  e duke ofruar një performancë fantastike. Telefoni me siguri do të pelqehet, por ajo që mbetet për t'u parë është se sa e dobishme është ekrani i dytë dhe si do të ndikojë në jetën e baterisë të pajisjes.

Instagram Banner

Dy ekranet janë natyrisht pika kryesore e shitjes së Nubia X. Ekrani primar është një IPS LCD me madhësi 6.26 inç që ofron një rezolucion 2280 × 1080, dhe eshte e plote (pasi nuk ka kamera). Ekrani i mesëm është një OLED 5.1 inç që ka raportin e njëjtë, por një rezolucion 1520 × 720. Ekrani në pjesën e pasme të telefonit bashkohet me trupin e aluminit të pajisjes dhe është projektuar kryesisht për arsye vizuale ( ju mund të vendosni sfondin tuaj në pjesën e pasme ). Për të bërë selfies si Nubia X nuk ka një aparat fotografik para, por përdoruesit do të përdorin kamerën kryesore dhe ekranin e pasmë për ta bërë këtë.
Telefoni suporton  Snapdragon 845 SoC të Qualcomm që integron tetë bërthama Kryo 385 të përdorimit të përgjithshëm me 1.80-2.65 GHz, Adreno 630 GPU, një kontrollues memorie 64-bit LPDDR4X, modem X20 LTE të Qualcomm dhe kështu me radhë. Tani për tani, S845 është kualiteti i SoC i Qualcomm për smartphonet, kështu që nga përpunimi dhe karakteristikat e përgjithshme të pikëpamjes, Nubia X është në nivel me konkurrentët e saj nga kompani të tjera. SoC është me 4 ose 8 GB RAM  si dhe 64 ose 128 GB hapësirë ​​te brendshme.
Nubia do të fillojë shitjet e X në fillim të nëntorit në Kinë dhe  me disponueshmërinë në vendet e tjera pak më vonë. Versioni i pajisur me 6 GB RAM dhe 64 GB memorie ​​të do të kushtojë rreth 470 dollarë në Kinë, ndërsa versioni 8 GB RAM dhe 128 GB memorie ​​do të kushtojë rreth 600 $.

 

© insmart.al

 

zte-nubia-x-3_575px.png 

 

Article Logic
Execution time: 0.0026099681854248