INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Si do të ishte Bota nëse Wi-fi do të ishte i dukshëm

Publikuar më: 11:30 05-01-2016

Jetojmë në një epokë pa tela dhe prezenca e valëve Wi-Fi në jetën tonë të përditshme është më se e dukshme. Megjithatë, ekziston rreziku i kësaj teknologjie radiofonike ndërsa ne nuk jemi të vetëdijshëm sa duhet.Askush nuk i ndal valët e tilla, edhe në qoftë se nuk i përdorim, andaj edhe jemi të rrethuar nga një valë masive e Frekuencave Elekto Magnetike apo FEM dhe jemi të tejekspozuar ndaj tyre.Ndjeshmëria ndaj fushës elektromagnetike është e lidhur me një varg të tërë të simptomeve,përfshirë kokëdhembjen, pagjumësinë, koncentrimin e dobët, lodhje, marramendje dhe rrahje aritmike të zemrës. Edhe pse studimet ende nuk kanë vërtetuar këtë gjë, është e rëndësishme të merrni masa paraprake.


Artisti Nickolay Lamm ka krijuar një seri  fotosh me ilustrime ku tregon si do të ishte Bota nëse Wi-fi do të ishte i dukshëm.

Article Logic
Execution time: 0.0073859691619873