INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shkon në spital për një pucërr, burri i deputetes së PS i heq apendisitin

Shkon në spital për një pucërr, burri i deputetes së PS i heq apendisitin

Publikuar më: 12:16 23-09-2018

Nuk janë raste të paktë ku mjekët ngatërrojnë sëmundjet e ndryshme me një tjetër. Kështu ka ndodhur në spitalin e Peshkopisë ku një pacient është operuar tjetër për tjetër.

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e një qytetari dixhital, i cili ka denoncuar spitalin e Peshkopisë dhe mjekun që sipas tij është bashkëshorti i deputetes së PS Almira Zebi Xhembulla.
Sipas dëshmisë së qytetarit, një 20-vjeçar ka shkuar tek mjeku për të marrë këshilla për një puçërr në shpinë, por ata i thonë se duhet ndërhyrje kirurgjikale, në vend që ti heqin puçrrën i heqin apendisitin.
Por çfarë është apendisiti dhe kush janë simptomat e saj?

Apendisiti është një sëmundje e zakonshme dhe shumë njerëz nuk kanë simptomat klasike. Gjithsesi, nëse jeni të prekur nga simptomat në vijim.

1. Dhimbje të kërthizës

2. Dhimbje që përkeqësohet shpejt

3. Temperaturë të ulët dhe të dridhura të lehta
4. Të vjella, të përziera dhe humbje oreksi
5. Kapsllëk ose diarre
6. Gazra dhe fryrje
7. Shtypje e dhimbshme

Article Logic
Execution time: 0.0033731460571289