INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Shenja surprizuese që tregon se një çift do të divorcohet… e provuar shkencërisht!

Shenja surprizuese që tregon se një çift do të divorcohet… e provuar shkencërisht!

Publikuar më: 14:26 03-07-2018

Çdo lidhje është e ndryshme por studiuesit kanë zbuluar se universalisht ekziston një shenjë në një mardhënie e cila mund të parashikojë ndarjen apo divorcing, dhe ajo zakonisht prek të gjitha ato çifte të cilat në muajt apo vitet e para të lidhjes së tyre janë tepër të afeksionuar.

Një studim i kryer për gati 13 vite ndoqi për të zbuluar cilat shenja parashikojnë divorcing dhe cilat shenja parashikojnë një lidhje të gjatë dhe të shëndetshëm.

Sipas studimit, provat tregojnë se çiftet të cilat janë tepër të afeksionuar me njëri- tjetrin që në fillimet e tyre, kanë më tepër shance për t’u divorcuar.

Ndaj çuna dhe goca, kini kujdes kur sapo filloni një lidhje. Sigurisht që afeksioni është i rëndësishëm por gjithmonë në nivelet e duhura.

Article Logic
Execution time: 0.0021209716796875