INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS

Shëndeti në rrezik! Eksperti, kimikati që dëmton AND në qarkullim[VIDEO]

Publikuar më: 15:39 16-08-2017

Në vendin tonë është zbuluar nga një ekspert i huaj një substancë, që përdoret në bujqësi shumë i rrezikshëm për brezat që do vijnë. Ekperti Alban Zusi thonë në një intervistë për IN News se kimikati trashëgohet, pasi qëndron në ADN e njeriut dhe dëme iu shkaktohen më shumë brezave me rradhë.
Kreu i Shoqatës së Eksportuesve Shqiptarë thotë se të paktën vitet e fundit më siguri kanë prodhimet që vijnë nga jashtë me argumentin se ato të paktën në vendet e tyre e kanë kaluar sitën e kontrollit.
Fermerët shqiptarë abuzojnë me prodhimet për hir të fitimeve. Ekspertë thonë ata duan, që ato të rriten apo piqen shpejt e për këtë përdorin kimikate të ndryshme deri të ndaluara në botë.

Article Logic
Execution time: 0.0033750534057617