INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Sërish konkurrente? Pas ''sherrit'' dhe këngëve që i fiksuan të gjithë, Taynas dhe Melindës iu ndodh e papritura! [FOTO]

Sërish konkurrente? Pas ''sherrit'' dhe këngëve që i fiksuan të gjithë, Taynas dhe Melindës iu ndodh e papritura! [FOTO]

Publikuar më: 17:34 17-06-2019

Debati mes repereve lindi muaj më parë, dhe duket se tashmë është kthyer në konkurencë.

Melinda Ademi para pak ditësh ka publikuar këngën e saj më të re që mban titullin ‘Pika Pika’. Kënga është duke u pëlqyer mjaft shumë nga publiku pasi brenda 5ditëve ajo ka më shumë se 3 milion klikime në platformën e Youtube.

Por 3 ditë pas këngës “Pika Pika”, Tayna ka publikuar këngën e saj më të re “Caliente” e cila në vetëm 2 ditë numëron mbi 2.1 milion klikime.

Pra, po të bësh një llogari të vogël, kënga e Taynas po ecën me ritme më të mira, por në shtetet ku ka shumë shqiptarë, kënga e Melindës është “trending” para asaj të Taynas.

Në Shqipëri: Tayna është e 2-ta, Melinda e 3-ta.

makaveli.png

 

Në Zvicër: Melinda e 2-ta, Tayna e 6-a.

basht.png

 

mklent.png

Në Maqedoninë e Veriut: Melinda e 1-ra, Tayna e 2-ta

gkkket.png

Pra fakti që po dëgjohet shumë në Kosovë dhe Shqipëri e shpjegon më së miri pse kënga e Taynas po ecën me ritme më të shpejta.

Po juve cila ju pëlqen më shumë?

Article Logic
Execution time: 0.0035750865936279