INTV NEWS SHOWBIZ MAGAZINA MUSIC MOVIES FASHION MED+ SPORTS VIDEOS
Së shpejti do hapet hoteli më i madh në botë

Së shpejti do hapet hoteli më i madh në botë

Publikuar më: 13:23 16-08-2016
Mesa duket do vijë së shpejti hoteli më i madh në botë.
Ai do quhet, Abraj Kudai dhe do të ndërtohet një milje në jug të xhamisë më të madhe në botë dhe vendit më të shenjtë të Islamit, Masjid al-Haram. Hoteli  do të ketë dhoma luksoze për pelegrinë të pasur, për familjen mbretërore saudite, qendra tregtare, dhe 70 restorante. 
 
Shërbime të tjera fantastike, përfshihen edhe katër hapësirave për uljen e helikopterëve. Kullat më të larta të kësaj ndërtese do të kenë koston  e ndërtimit rreth 3,5 miliardë dollarë.
Ky hotel do jetë me  45 kate.
 
Vërtet një investim madhështor!
 

radio TV

 

Të fundit

Kryesore

    LIKE Shqip Top 10

    poll
    Article Logic
    Execution time: 0.0079960823059082
    array(1) { ["section"]=> string(50) "se-shpejti-do-hapet-hoteli-me-i-madh-ne-bote-12113" }